Meduzowa ekipa

Łączy nas zamiłowanie do gór, podróży i podziemnych pustek. Wielu z nas ma już na swoim koncie niejedną wyprawę górską, jaskiniową lub do opuszczonych kopalń. W tym roku po raz kolejny zbieramy się razem i jedziemy na południe, do słonecznej Czarnogóry, aby tam, na przekór pogodzie, tego słońca nie oglądać.

Chcesz dołączyć? Skontaktuj się z nami!

Każdy z nas posiada inne umiejętności, które przydadzą się w jaskini Đalovića. Swoje miejsce odnajdą tam amatorzy wspinaczki, konstruktorzy sprzętu oświetleniowego, a także najbardziej wytrwali eksploratorzy. Wszystko to zostanie uwiecznione i pokazane światu przez miłośników podziemnej fotografii. Na naszej wyprawie każdy jest potrzebny i ma do wykonania ważne zadanie.

Strona polska

adam Adam Pyka
Koordynator polskiej części wyprawy, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Swoją obszerną wiedzę w zakresie elektroniki wykorzystuje między innymi do modyfikacji na potrzeby jaskiniowe sprzętów takich jak HeyPhone (radio jaskiniowe), modyfikacje wiertarek czy agregatu prądotwórczego. Adam jest także najbardziej doświadczonym grotołazem w naszej ekipie.
Ola Aleksandra Fryń
Inżynier Fizyki i licencjonowany geolog. W wolnych chwilach lubi pobawić się aparatem, szczególnie przy zdjęciach makro. Doskonale czuje się na snowboardzie, rolkach czy podczas górskich trekkingów.
Maciek Maciej Fryń
Tryskający energią „człowiek renesansu” – z zawodu jubiler, fotograf i informatyk, z wykształcenia fizyk. Jaskiniami zarażony przed niespełna 5-laty przez (obecnie już małżonkę) Olę.
Róża Hinc
Studentka elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Swoją wiedzę związaną z elektroniką wykorzystuje w zakresie automatyki domowej. Wolne chwile lubi spędzać na jeździe konnej w terenie bądź wspinaczce. Interesuje się także sportami wodnymi, w tym: kajakarstwem, pływaniem oraz nurkowaniem. Miłośniczka pieszych wędrówek po lesie.
Artur Krawczyk
Inżynier teleinformatyk. Obecnie student informatyki na wydziale elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Swoją przygodę z jaskiniami zaczął 2 lata temu na kursie wspinaczki linowej. W tym roku skończył kurs taternika jaskiniowego. W wolnych chwilach lubi jeździć po Europie na dwóch kółkach, pływać kajakiem, żeglować, chodzić po górach, wspinać się.
Kamil Kamil Kuś
Obecnie student elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Fan wszelkiego rodzaju podróżowania z szczególnym naciskiem na kajakarstwo, wspinaczkę oraz „survival”. Miłośnik zabytkowych jednośladów oraz ogólnie pojętego majsterkowania.
Ala Alicja Marzec
Inżynier Architekt. Zakręcona na punkcie wspinania. W mieście najczęściej można ją spotkać na ściankach wspinaczkowych, natomiast każdy weekend spędza w skałach lub górach. Ostatnio wielbiciel ultramaratonów i biegów na orientacje. Nie wyobraża sobie miesiąca bez ani jednego startu na dystansie 100 km. Cięgle w biegu, ciągle w ruchu.
Andrzej Piotr Naumowicz
Wyprawowy mechanik, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat motoryzacji, znający w szczegółach każdy samochód. W wolnym czasie odkrywa mechaniczne tajniki aparatów fotograficznych podczas różnych wypraw w zakątki Europy.
agata Agata Pęciak
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Taternik jaskiniowy. W wolnych chwilach chętnie podróżuje, jeździ na rowerze, czy smaży naleśniki. Lubi, kiedy dużo się dzieje i także dlatego jedzie na tę wyprawę. 
Olek Ramut
Student Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Fascynujący świat jaskiń poznał dzięki Klubowi Speleogicznemu PWr. W wolnym czasie jeździ rowerem, maluje krajobrazy, interesuje się wędkarstwem i hodowlą ryb akwariowych.
Twoje imię i nazwisko!
Dołącz do nas! Z pewnością jesteś interesującą osobą która pragnie poznać podziemny świat czarnogórskiego plateau. Czekamy na Twoje zgłoszenie na: speleomeduza@speleomeduza.eu bądź na Facebooku!

Nurkowie – strona czeska

Vít Kaman – grotołaz od 27 lat. Odpowiedzialny za przygotowanie sprzętu i logistykę nurkowań. Członek wielu międzynarodowych wypraw do Słowenii, Słowacji, Czarnogóry, Rumunii, Macedonii, Francji i Meksyku. Doświadczony nurek jaskiniowy i kartograf

Zdeněk Motyčka – ponad 30 lat doświadczenia w speleologii. Przewodniczący České Speleologické Společnosti, członek zarządu International Speleological Union. Członek i organizator wielu wypraw na Słowację, Słowenię, do Albanii, Czarnogóry, Francji, Rumunii, Meksyku i USA. Autor kilku książek o jaskiniach. Doświadczony nurek jaskiniowy.

Jan Sirotek – doświadczony grotołaz z 25-letnim stażem. Od 2003r kierownik czeskich wypraw do jaskiń Czarnogóry. Prezes klubu grotołazów ČSS ZO 6-25 Pustý žleb, przewodniczący Komisji Nurków Jaskiniowych Republiki Czeskiej. Członek wielu wypraw do jaskiń słowackich, francuskich, meksykańskich, słoweńskich, rumuńskich i albańskich. W latach 2007-2008 realizator filmu „Planina” o eksploracji jaskiń na Plateau Đalovića. Autor wielu szkiców i planów jaskiniowych.